0.00
  • Jūsų krepšelis yra tuščias

    Jūs neturite prekių savo prekių krepšelyje

0.00
  • Jūsų krepšelis yra tuščias

    Jūs neturite prekių savo prekių krepšelyje

D.U.K.

Koks čiužinys yra geresnis – kietas, minkštas ar vidutinis?

Mes labiau rekomenduojame vidutinio kietumo ir minkštus čiužinius, nes per kieti čiužiniai, ypač jei mėgstate miegoti ant šono, gali užspausti kraujotaką, jūsų rankos ir kojos tirpti, o jūs pradėti vartytis tuo metu, kai turėtumėte miegoti. Tačiau yra išimčių bei žmonių, kurie labai gerai miega ant kieto čiužinio – jei jūs ant tokio  šiuo metu miegate ir puikiai išsimiegate – galite ir naująjį rinktis kietą. Daugiau iformacijos rasite čia.

Koks čiužinys yra geresnis – spyruoklinis ar nespyruoklinis?

Nei vieni, nei kiti čiužiniai nėra geresni. Vieni žmonės labiau mėgsta spyruoklinius čiužinius, kiti  – nespyruoklinius čiužinius. Tačiau bendra vyraujanti nuomonė yra, kad spyruokliniame čiužinyje geriau cirkuliuoja oras (Jūs apsivertėte, ir suveikė šimtai spyruoklių-pompų). Tai nereiškia, kad nespyruokliniai yra blogesni – jie tiesiog kai kuriose situacijoje nerekomenduojami.

Jei jums naktį pastoviai karšta, esate prakaituojantis – didesnė tikimybė, kad jums labiau tinkamas spyruoklinis čiužinys. Dėl tos pačios priežasties jei jūsų lova yra su patalinės dėže, kurios bent du trečdaliai tūrio pakrauta daiktais – jums nespyruoklinis čiužinys nėra tinkamas, nes jam trūks oro cirkuliacijos ir čiužinyje gali pradėti kauptis perteklinė drėgmė ir nepageidaujamos bakterijos. Net jei lova yra be patalinės dėžės – nespyruokliniam čiužiniui privalomos grotelės. Taigi, jei lova yra su grotelėmis ir be patalinės dėžės arba joje bent trečdalis tūrio – oras – galite rinktis nespyruoklinį čiužinį.

Kokį čiužinį rinktis sunkesniems žmonėms?

Jei jūs esate galingesni žmogus ir sveriate virš 110 kg., jums kyla klausimas, ar ant bet kurio čiužinio galite miegoti. Dalis stambesnių žmonių galvoja, kad jiems yra tinkami tik kieti čiužiniai. Mes stambesniems žmonėms rekomenduojame Multipocket tipo kišeninių spyruoklių čiužinius, nes tokiuose čiužiniuose yra vidutiniškai dvigubai daugiau spyruoklių, kas reiškia, kad čiužinys tiesiog geriau susitvarko su didesnėmis apkrovomis. Be to stambesni žmonės dažniau linkę prakaituoti, o spyruoklinis čiužinys tokiems žmonėms dažniausiai yra tinkamesnis, nes jame yra geresnė oro cirkuliacija ir drėgmės pasišalinimas.

Kam reikalingas antčiužinis?

Jūsų patogumui ir miego higienai! Šis plonas čiužinukas gaus didžiausią jūsų kūno išskiriamo prakaito dozę, kuris gali patekti ir į čiužinio gilesnius sluoksnius, taip pat apsaugos čiužinį nuo išlieto kavos puoduko ar jūsų mažojo šeimos nario iškrėstos išdaigos. Antčiužio užvalkalą gerokai lengviau nuvilkti, nei čiužinio, o išskalbus jį – 1-2 naktis laisvai miegosite ant pagrindinio čiužinio.

Antčiužinis padidina ir komfortą –  tai dar vienas papildomas minkštasis sluoksnis, o jo užvalkalas gali reguliuoti temperatūrą, drėgmę ar net nepageidaujamų bakterijų kiekį. Daugiau informacijos rasite čia.

Kam reikia vartyti / apsukti čiužinį?

Vartant ir apsukant (sukeičiant kojos ir galvos vietas) čiužinį jūs prailginate čiužinio tarnavimą, nes tiek apvertus, tiek apsukus – jūs pakeičiate vietas, kurios gauna didžiausias apkrovas. Didžiausias apkrovas jūsų čiužinys gauna jūsų klubų ir pečių lygyje. Be to jei ant čiužinio miegate dviese – jūs irgi neesate identiško svorio, ūgio. Taigi tiek apsukus, tiek apvertus čiužinį jūsų pusę gauna jūsų partneris – taip čiužinys pailsi tose vietose, kur gaudavo didžiausias apkrovas, ir atvirkščiai – tose vietose jūsų kūnas gauna 3 mėnesius pailsėjusią čiužinio dalį. Be to dalis čiužinių turi žiemos ir vasaros puses.

Mes labai mylime gamtą ir jai reikšmingomis dienomis  savo Facebook paskyroje 4 kartus metuose pranešime, kada Jums reikia atlikti šį judesiuką. Pavasario lygiadienį (apie kovo 20 d.), kai dienos taps ilgesnės nei naktys – paprašysime Jūsų čiužinį apversti (jei turite žiemos-vasaros puses – į vasaros pusę). Rudens lygiadienį (apie rugsėjo 20), kai dienos taps trumpesnės, nei naktys – paprašysime čiužinį apversti vėl (jei turite – į žiemos pusę). Tarpe tarp lygiadienių – turime trumpiausią – Joninių – naktį, kada mes prašysime čiužinį apsukti. Tą patį prašysime padaryti Jūsų ir apie Kūčias. Jei turite sieninį kalendorių – pasižymėkite šias dienas, o jei ne – tiesiog pamėkite mūsų Facebook puslapį ir mes jums nuolatos priminsime apie tai. Daugiau informacijos apie čiužinio priežiūra rasite čia.

Kas yra Pocket arba kitaip vad. kišeninių spyruoklių čiužiniai?

Pocket tipo spyruoklių čiužinys arba kai kur vadinama kišeninių spyruoklių čiužinys ar įvilktų spyruoklių čiužinys – tokia spyruoklių sistema, kai kiekviena spyruoklė yra įvilkta į medžiagines kišenes (maišelius), kurios tarpusavyje sujungtos tik per vidurį – taip kiekviena spyruoklė veikia individualiai, nepriklausomai nuo kaimyninių spyruoklių ir idealiai prisitaiko prie skirtingo Jūsų kūno spaudimo skirtingose vietose, o raumenys atsipalaiduoja maksimaliai. Be to dėl šių spyruoklių individualaus veikimo nepersiduoda partnerio judesiai. Daugiau informacijos apie Pocket tipo spyruokles rasite čia.

Kas yra Multipocket arba kitaip vad. kišeninių spyruoklių čiužiniai?

Multipocket tipo spyruoklių čiužinio arba kai kur vadinama kišeninių spyruoklių čiužinio (ar įvilktų spyruoklių čiužinio) principas lygiai toks pat, kaip Pocket spyruoklių čiužinio, tik šių spyruoklių diametras yra mažesnis – ir šių spyruoklių yra paprastai dvigubai daugiau nei minėtuose Pocket tipo spyruoklių čiužiniuose. Tai leidžia čiužiniui priimti didesnius krūvius, t.y. nesunkiai susitvarko su mūsų sunkiasvoriais.

O bendrai – Multipocket – tokia spyruoklių sistema, kai kiekviena spyruoklė yra įvilkta į medžiagines kišenes (maišelius), kurios tarpusavyje sujungtos tik per vidurį – taip kiekviena spyruoklė veikia individualiai, nepriklausomai nuo kaimyninių spyruoklių ir idealiai prisitaiko prie skirtingo Jūsų kūno spaudimo skirtingose vietose, raumenys atsipalaiduoja maksimaliai. Be to dėl šių spyruoklių individualaus veikimo nepersiduoda partnerio judesiai. Daugiau informacijos apie Multipocket tipo spyruokles rasite čia.

Kas yra čiužinio anatominės (komforto) zonos?

Anatominės čiužinio zonos dar vadinamos komforto zonomis ar minkštumo (kietumo) zonomis. Dauguma mūsų spyruoklinių ir nespyruoklinių čiužinių turi 5 arba 7 anatomines zonas. Didžiausio kūno spaudimo vietose – pečių ir klubų zonose – dedamos minkštesnės spyruoklės (milimetro dalimis plonesnė spyruoklės viela), o nespyruokliniuose čiužiniuose tose vietose specialiai išpjaustoma ir paminkštinama minkštoji medžiaga. Taip tose zonose pasipriešinimas didžiausiai kūno apkrovai tampa mažesnis, tose kūno vietose neužspaudžiama kraujotaka, jos netirpsta ir Jūs miego metu nesivartote.

Zonuoti čiužiniai būna simetriniai, dėl to apsukus jį ir sukeitus galvos ir kojų puses (tai rekomenduojame daryti kas pusę metų) zonavimas išlieka toks pat.

Kas yra Bonell spyruoklių čiužiniai?

Bonell – tai klasikinė patvari ir ilgaamžė čiužinių spyruoklių sistema, kurioje visos spyruoklės sujungtos tarpusavyje. Nors šis spyruoklių jungimo būdas suteikia čiužiniui patvarumo, čiužinys mažiau deformuojasi, bet dėl tos pačios priežasties spyruoklės tampa priklausomos viena nuo kitos ir prasčiau reaguoja individualiai į jūsų kūną, priešingai nei Pocket ar Multipocket spyruoklės. Dėl šios priežasties gali persiduoti partnerio judesiai.

Skaityti daugiau