0.00
 • Jūsų krepšelis yra tuščias

  Jūs neturite prekių savo prekių krepšelyje

0.00
 • Jūsų krepšelis yra tuščias

  Jūs neturite prekių savo prekių krepšelyje

Kas yra Continental lova?

Taigi kas yra Continental lova (ang. Continental bed, Continental divan, Continental box spring bed ir pan.)? Skirtingai nuo įprastų mums lovos rėmų su grotelėmis (ir net kartais be jų!), Continental tipo lova susideda iš trijų atskirų čiužinių, suteikiančių idealią atramą ir komfortą jūsų kūnui:

 1. spyruoklinių kušečių ar kušetės (kitaip dar vadinamos rėminiu čiužiniu, ang. box spring, spring box, box pad ir pan.). Tai apatinė lovos dalis, kuri yra elastingas pagrindas viduriniam sluoksniui – čiužiniui;
 2. spyruoklinio čiužinio – vidurinio lovos sluoksnio, suteikiančio pagrindinę atramą kūnui;
 3. antčiužinio – (ang. top mattress, mattress top, topper ir pan.) viršutinio lovos sluoksnio, drauge su čiužiniu apsprendžiančio komforto lygį ir garantuojančio aukščiausią miego higieną.

Taigi Continental tipo lova – tai lyg lova iš trijų skirtingų čiužinių. Neprimena pasakos apie karalaitę ant žirnio?

Skandinavai, gaminantys ar prekiaujantys Continental tipo lovomis būtinai paminės, kad tai skandinaviška miego sistema. Amerikiečiai tvirtins, jog tai jų išradimas. Nepriklausomai nuo kilmės, šios lovos labai dažnai sutinkamos geriausių viešbučių liukso klasės kambariuose bei kokybišką miegą vertinančių žmonių miegamuosiuose visame pasaulyje.

Kaip išsirinkti Continental lovą?

Trumpai aptarus, kas yra Continental lova, pereiname prie jos sudedamųjų dalių bei konkrečių patarimų, kaip išsirinkti tinkamą Continental lovą pagal jūsų svorį, komforto poreikius ir kitus svarbius niuansus.

Čiužinio pagrindas – spyruoklinės kušetės

Taigi didžiausias Continental lovos skirtumas lyginant su tradicine lova yra lovos pagrindas, kuris, iš tiesų, yra spyruoklinė kušetė. Kitaip sakant, spyruoklinis čiužinys mediniame rėme su medinėmis lentjuostėmis oro cirkuliacijai. Būtent šis spyruoklinis pagrindas sukuria esminį skirtumą lyginant Continental lovą su įprasta lova. Pojūtis yra visiškai kitas, lova tampa elastingesnė, komfortiškesnė, geriau priimanti kūno krūvį.

Kitos lovos dalys kaip čiužinys, antčiužinis, lovos kojelės ir galvūgalis yra sutinkamos ir kitokiuose lovų tipuose. Beje, jei nuspręstumėte įsigyti Continental tipo lovą mūsų e-salone, patys, be niekieno pagalbos galėtumėte lovai parinkti skirtingus audinius, kojeles, galvūgalį bei antčiužinį.

Spyruoklių tipai ir Continental lovos kietumas

Mūsų bloge yra išsamus straipsnis apie spyruokles  – pasiskaitykite, jei norite išsamiau susipažinti su jų tipais. O čia tiesiog patarsime, kokias spyruokles, lovos kietumą bei konkrečius modelius mes rekomenduojame prie skirtingų svorių:

Visų pirma, jei stambesniojo žmogaus svoris yra 110 kg ir daugiau, rekomenduojame Sleepwell BLACK lovą, sudarytą iš Pocket spyruoklių kušetės ir Multipocket spyruoklių čiužinio. Pastarosios spyruoklės suvaidina svarbų vaidmenį, nes jų čiužinyje, kaip ir sufleruoja jų pavadinimas, yra dvigubai daugiau nei Pocket tipo spyruoklių čiužinyje ir jos daug puikiau susitvarko su didesniais krūviais: t.y. jos pajėgesnės atlaikyti sunkų svorį, kad kūnas gautų tinkamą atramą miego metu, o stuburas būtų kiek įmanoma horizontalioje padėtyje.

Tuo tarpu, jei stambesniojo žmogaus svoris yra 90-110 kg, rekomenduojame Sleepwell RED Hard lovą, sudarytą iš Bonell spyruoklių kušetės ir kietesnių Pocket spyruoklių čiužinio. Taip pat tinka ir aukščiau paminėtas variantas.

Galiausiai, jei stambesniojo žmogaus svoris yra iki  90 kg, rekomenduojame Sleepwell RED Soft lovą, sudarytą iš Bonell spyruoklių kušetės ir minkštesnių Pocket spyruoklių čiužinio. Taip pat tinka ir abu aukščiau paminėti variantai, ypač, jei jums labiau patinka miegoti kiečiau.

Jei klaustumėte mūsų patarimo – mes rekomenduojame labiau minkštesnį, nei kietesnį lovos variantą, nors dauguma žmonių mano, kad kietesnė lova yra „patikimesnė“. Jei jūs ant kieto čiužinio miegate gerai – neperkalbinėsime, tačiau jei nesate jo bandę, o tik vadovaujatės nuojauta, kad galbūt jums taip bus geriau – galite ir suklysti. Svarbu žinoti, jog per kietas pagrindas gali užspausti jūsų kraujotaką ir miego metu jums pradės tirpti galūnės, o jūs imsite vartytis.

Antčiužinis

Antčiužinis – tai viršutinis lovos sluoksnis. Ant jo paprastai yra miegama ir jis galutinai nulemia lovos komfortą bei aukščiausią higieną. Jis tarsi vyšnaitė ant torto, kuri išbaigia visą lovos ansamblį. Blogo įraše apie antčiužinius galite daugiau paskaityti apie jų tipus ir naudą bei komfortą.

Su visais antčiužiniais galite susipažinti šiame e-salono skyriuje, bet tokio tipo lovoms labiausiai tinka lateksiniai, viskoelastiniai ar HR putų poliuretano antčiužiniai.

Continental lovos aukštis

Continental lova dėl savo sudėties yra aukštesnė nei įprastos lovos ir priklausomai nuo modelio, pasirinktų kojelių bei antčiužinio gali būti 65-75 cm aukščio. Dėl to renkantis tinkamą kombinaciją – pabandykite ant dabartinės savo lovos uždėti papildomų sluoksnių, kad galėtumėte įsivertinti būsimos lovos aukštį ir jo patogumą. Tai bus svarbu keliantis ir gulant į lovą kas dieną. Vyresniems žmonėms aukštesnė lova yra privalumas, nes į tokio aukščio lovą paprastai yra lengviau atsigulti, o vėliau iš jos išlipti.

Jei vis tik aukštis jums yra per didelis, bet jums labai patinka Continental lovos skandinaviška išvaizda, galimi kompromisai su apatiniu lovos pagrindu. Jūs galite pasirinkti lovą su nespyruoklinėmis kušetėmis, kurios yra žemesnės – tokios lovos aukštis priklausomai nuo kojelių ir antčiužinio galėtų būti 52-62 cm, pavyzdžiui, kaip  ši Sleepwell Base Soft lova.

Sleepwell RED Continental Base dvigulė miegamojo lova su čiužiniu / RED Geometry galvūgalis / TOP HR Foam Plus antčiužinis tamsiai pilka spalva-struktūra

 

Jei vis tik aukštis jums yra per didelis, bet jums labai patinka Continental lovos skandinaviška išvaizda, galimi kompromisai su apatiniu lovos pagrindu. Jūs galite pasirinkti lovą su nespyruoklinėmis kušetėmis, kurios yra žemesnės – tokios lovos aukštis priklausomai nuo kojelių ir antčiužinio galėtų būti 52-62 cm, pavyzdžiui, kaip  ši Sleepwell Base Soft lova.

Continental lovos dydis

Viengulės lovos gali būti:

 • 80×200 cm,
 • 90×200 cm,
 • 120×200 cm dydžio.

Dvigulės lovos dažniausiai būna:

 • 140×200 cm,
 • 160×200 cm,
 • 180×200 cm dydžio.

140×200 cm dvigulės lovos dydį rekomenduojame rinktis, jei dviese miegama nepastoviai arba lovos dydį tikrai riboja kambario išmatavimai.

Patalynės stalčiai ir dėžės

Sleepwell BLACK Continental tipo dvigulė miegamojo lova su stalčiais, BLACK Solhall chester tipo lovos galvūgalis-atidaryti stalčiai

 

Tradicinės Continental lovos nei patalynės stalčių, nei dėžių niekada neturėjo. Tačiau vis daugiau žmonių keliantis į mažesnius būstus, atsirado poreikis kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Jei jus riboja gyvenamas plotas, jums reikalinga papildoma vieta daiktams ir jums patinka Continental lovos skandinaviška išvaizda – galima ir vėl daryti kompromisą, vietoje spyruoklinio pagrindo renkantis nespyruoklinį – lovą su patalynės stalčiais ar dėžėmis.

Racionali kaina

Pabandę išsirinkti jums priimtiną Continental lovą ir ją susikomplektuoti pagal savo poreikius, nustebsite, kad ji nei kiek ne brangesnė, nei įprastos lovos. Lyginant kainas, įvertinkite tai, kad ši lova yra jau su kokybišku čiužiniu ir antčiužiniu! Na tarkime 160×200 cm Continental lovos su galvūgaliu, antčiužiniu ir kojelėmis kaina prasideda nuo 1200 EUR.

Tikimės po šio straipsnio įnešėme dar daugiau aiškumo apie tai, kas yra Continental lova!