0.00
  • Jūsų krepšelis yra tuščias

    Jūs neturite prekių savo prekių krepšelyje

0.00
  • Jūsų krepšelis yra tuščias

    Jūs neturite prekių savo prekių krepšelyje

Kam reikalingas antčiužinis?

Ir iš tikro – kam gi tas plonas čiužinukas? Trumpai – tai jūsų patogumui ir miego higienai. Palygintumėm antčiužinį su staltiese – jei įvyksta kažkokia avarija – mes nuimame staltiesę, išskalbiame ir naudojame vėl – nei kvapų, nei purvų. Kol skalbi staltiesę – laikinai gali naudotis stalu ir be jos. Tas pats ir su antčiužiniu – šis plonas čiužinukas gaus didžiausią jūsų kūno išskiriamo prakaito dozę, kuris gali patekti ir į čiužinio gilesnius sluoksnius (žmogus per metus miegodamas išprakaituoja iki 140 litrų prakaito), taip pat čiužinį apsaugos nuo išlieto kavos puoduko ar jūsų mažojo šeimos nario iškrėstos išdaigos. Antčiužio užvalkalą gerokai lengviau nuvilkti, nei čiužinio, o išskalbus ir padžiovus jį – nieko neatsitiks, jei 1-2 naktis jūs atsargiai pamiegosite ir be antčiužinio.

Antčiužinis padidina ir komfortą, nes tai dar vienas papildomas minkštasis sluoksnis Jūsų lovoje! Be to, brangesnis antčiužinis galit turėti ne vieną privalumą: pavyzdžiui, temperatūrą ar drėgmę reguliuojantį užvalkalą, žiemos-vasaros puses (vilna/medvilnė skirtingose pusėse), užvalkalą su probiotinių bakterijų kapsulėmis, natūraliu būdu kovojančiomis su dulkių erkėmis (Sensity, Velvet užvalkalai). Naudojant tokius antčiužinius, galima būti labai praktiškiems ir pasirinkti kiek pigesnį čiužinį, nes komfortą jums sukurs pats antčiužinis!

Dalis žmonių bijo, kad antčiužinis slidinės nuo čiužinio. Nesijaudinkite, antčiužiniams parenkami neslidūs audiniai, o be to jie irgi turi savo svorį, pridėkime jus  – ir antčiužiniui nėra kaip slysti!

Čia apžvelgsime pagrindinius antčiužinių tipus:

Lateksiniai antčiužiniai – jie šiek tiek paminkština lovą, gerai pašalina perteklinę šilumą;

Viskoelastiniai antčiužiniai – jie dar geriau paminkština lovą, suteikia daugiau komforto, nes prisitaiko prie jūsų kūno reaguodami į jo šilumą, tačiau ši medžiaga šiek tiek prasčiau pašalina perteklinę šilumą. Šio tipo antčiužinio nerekomenduotumėm, jei esate prakaituojantis ar jums nuolat karšta;

HR putų poliuretano antčiužiniai – gerai pašalina perteklinę šilumą, jie nei minkština, nei kietina lovą, tiesiog suteikia daugiau komforto.

Pagaliau galima įsigykite ploniausią antčiužinio versiją – higieninį apklotą. Tai toks plonas audinukas su gumytėmis kampuose, arba užsimaunantis ant čiužinio, kaip kepurė. Šis nebrangus daikčiukas komforto nepadidins, bet galėsite dažniau jį skalbti, jūsų lovoje nesiveis nepageidaujamos bakterijos ir čiužinio tarnavimo laiką padidinsite metais – dviem, o gal net trim metais.

1